Pilveke

Meriino ja softshell igaks aastaajaks!

Mis on Meriino (eelised) ?

Meriino kogub aina enam tuntust lapsevanemate ning sportlaste seas, kuid ilmselt pole see sõna enam võõras kellelegi. Meriino on üks eriline lambatõug, kes on esialgsetel andmetel pärit Lõuna-Hispaaniast ning kelle vill on väga hinnaline. ⁠

Meriinokangast valmistatakse sportlastele soojapesu, lastele aluskombekaid või õuekombekaid, kampsuneid, dressipluuse ning ka paljud täiskasvanud kannavad meriinovillast valmistatud riideid, sest need on kõige kvaliteetsemad ning täidavad oma eesmärki 110%.                                                                      ⁠

Eriliseks teeb Meriino just see, et tegu on 100% naturaalse materjaliga, mis on ühtlasi ka keskkonnasõbralik. Kas sa teadsid, et meriinovilla ülejäägid lagunevad looduses lühikese aja jooksul ning see toimib kui väetis emakesele loodusele?⁠

Meriinovill on pehme ja ei “hammusta” nahka ja sestap sobivad meriinotooted kasutamiseks ka tundliku nahaga inimestele, beebidele ning allergikutele. Kusjuures meriinokombed on beebidele ja väikelastele ideaalsed just autosõitudel. ⁠

Tänu termoregulaarsetele omadustele aitab vill reguleerida kehatemperatuuri. See tähendab, et meriino pakub külmal ajal sooja ja soojal ajal jahutust. Meriinovillast riideid võib kanda vabalt ka siseruumides ja suvel, kuid tasuks eelistada kergemat kangast. Meriinovill on võimeline imama niiskust kuni 33% , suunates üleliigse niiskuse veeauruna kehast eemale.

Lisaks pakub pakub meriinovill ka looduslikku kaitset ultraviolettkiirte eest seega tõepoolest on meriino üks unikaalne, eriline ja mitmeotstarbeline lambavill.

Meie eriline Meriino! (Pilvekese eri)

Soovisime midagi mugavat ent sooja, mida saab kanda meie softshell toodete all, kui väljas juba miinuskraadid.  Uurisime, mida kasutatakse sõjaväes, kui sõdurid käivad talvel metsas ööbimas. Tuli välja, et nende magamiskottide sisu on valmistatud mitte ainult meriinovillast vaid sinna on juurde lisatud ka fliisi. Fliis on paks ja pehme karustatud polüesterriie, mis muudab meriinovilla tihkemaks ja paksemaks. Talvel on fliis väga soe ja pehme, suvel kerge selga tõmmata. Kangas on väga vastupidav ja kergesti hooldatav, sest on valmistatud vett mitteimavast polüestrist.

Niisiis hakkasimegi välja töötama kangast, mis on valmistatud nii meriinovillast kui ka taaskasutatud plastikust valmistatud fliisist ja peale lugematuid töötunde ning magamata öid me jõudsime täiusliku retseptini ja meie eriline meriinokombe sai lõpuks valmis.

Meie kombe on väga kerge aga see eest väga soe! Reguleerides ise lapse keha temperatuuri ning tagades sooja olemise iga ilmaga, kuid samas ei aja last seetõttu higistama, et villa vahel on õhk, mille tagab just karvane sisu.

Softshelli eelised ja kasutusaeg

Softshell on suurepärane kõrgtehnoloogiline kangas aktiivsele ja liikuvale lapsele või täiskasvanule. Pealt vetthülgav ning tuulekindel, seest pehme fliisjas. Kuna tegemist on väga kerge materjaliga, on lapsel äärmiselt mugav liikuda.

Kvaliteetne Softshell ei jää ühelgi hooajal kappi seisma. See on ideaalne valik alates kuuest miinuskraadist kuni kümne plusskraadini. Soft kombe/parka ei sobi üle 10 kraadise soojaga või kui suur aktiivsus toodab nii palju kehasoojust, et ei suuda materjalist piisavalt kiiresti läbi tungida. Sellisel juhul on mõistlik selga tõmmata meie Meriino pusa või kombe- VAATA SIIA!

Igaks hooajaks uus kombe ja rahakott kannatab?

Kui Pilvekese loojal Elel sündis esimene poeg, Keron, seisis Ele silmitsi iga lapsevanema õudusunenäoga. Nimelt kasvas poiss välja igast hooaja kombest ja nii jäigi ühe kombe kasutusajaks vaid paar-kolm kuud ning oli vaja uut otsima hakata. Esiteks ei olnud see rahakotile sõbralik ja pidevalt otsida lapsele uusi väliriideid ja leida väikseks jäänud riietele uued kandjad- ajamahukas!

Nii sündiski mõte valmistada 1 kombe, mis sobib kasutamiseks aastaringselt ja mis on ka võrdlemisi suure kasvuvaruga- Softshell! Kuna Softshell üksi talvel kandmiseks jääb siiski külmaks, töötas Pilvekese tiim välja erilise (alus)kombe/jaki, mis käib talvel Softshell kombe alla, kuid sobib kasutamiseks ka eraldi pealiskihina kasutamiseks- Meriino!

Sellisel viisil piisab sellest, kui soetad ühe Softshell ja ühe Meriino kombe ja/või parka ning saadki kanda neid 365 päeva aastas, kas koos või eraldi 🙂

Kas oled proovinud Softshelli kanda koos Meriinoga? Millised on kogemused?

Veel
postitusi

Shopping cart

0

Ostukorvis ei ole tooteid.

X
EI OLE VEEL PÜSIKLIENT?

PÜSIKLIENDILE -5%